ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
ADE: AE:PL-64041-35441-JIEVR-35
Rozwój kompetencji
przyszłości
dopasowanych do oczekiwań
rynku pracy i pracodawców

Rozwój kompetencji przyszłości
dopasowanych do oczekiwań rynku pracy i pracodawców

  • Przekwalifikowanie osób w wieku od 18 do 64 lat i dopasowanie ich kompetencji do potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz rynku pracy.
  • Wypełnienie luk w umiejętnościach poprzez opracowanie programów i realizację działań dydaktycznych.

To główne założenia projektu “Rozwój kompetencji przyszłości dopasowanych do oczekiwań rynku pracy i pracodawców”, który realizujemy z Akademią WSB (Lider) i Śląskim Związkiem Pracodawców Lewiatan (Partner). Projekt jest odpowiedzią na potrzeby w zakresie dostosowania kwalifikacji i kompetencji uczestników na potrzeby zielonej i cyfrowej gospodarki. Dzięki projektowi nastąpi także wzmocnienie potencjału uczelni do wdrożenia idei uczenia się przez całe życie.


Dla kogo: dla osób w wieku 18-64

Okres realizacji: 01 września 2024 r. – 31 grudnia 2029 r.

Wysokość wydatków kwalifikowalnych Projektu: 8 990 876,27 zł

Wysokość dofinansowania ze środków europejskich:  8 717 927,14 zł

Rezultaty projektu:

  • Liczba osób dorosłych objętych wsparciem uczelni w zakresie uczenia się przez całe życie 1160 os.
  • Liczba osób uczestniczących w kształceniu na poziomie wyższym, które nabyły kompetencje lub kwalifikacje dzięki wsparciu EFS+ 928 os.

Rezultatem długofalowym projektu będzie:

  • Podniesienie kwalifikacji uczestników i poprawa ich sytuacji na rynku pracy.
  • Wypełnienie luk w umiejętnościach.
  • Lepsze dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie 


 Uczestnicy ramach projektu mogą skorzystać z następujących szkoleń:

  • „Lean Six Sigma Green Belt”
  • „Lean Six Sigma Black Belt”
  • „Narzędzia nowoczesnego managera”
  • „Kadry i płace w praktyce”
  • „ESG w praktyce”
  • „Cyberbezpieczeństwo z certyfikacja Inspektora Ochrony Danych”
  • „Analityk danych”
  • „Techniki sprzedaży”
  • „System zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wg normy ISO 45001”
  • „System zarządzania jakością wg normy ISO 9001”
  • „Zarządzanie praktyką weterynaryjną”
  • „System zarządzania środowiskowego wg normy ISO 14001”
  • „Wdrażanie rozwiązań wodorowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych/przemyśle/ transporcie”
  • „Zaawansowane budowanie modeli sztucznej inteligencji w języku Python”
  • „Podstawy chmury obliczeniowej na przykładzie Amazon Web Services”
  • „Projektowanie i wdrażanie infrastruktury chmurowej AWS”

Projekt obejmuje:

  • opracowanie programów szkoleniowych odpowiadających na aktualne potrzeby rynku pracy oraz uczestników szkoleń;
  • zakup niezbędnego wyposażenia specjalistycznego AL do prowadzenie kursów, szkoleń, warsztatów;
  • działania dydaktyczne w postaci kursów, szkoleń, warsztatów, prowadzących do uzyskania kwalifikacji lub podniesienia przez uczestników projektu kompetencji, w tym zawodowych, dopasowanych do oczekiwań pracodawców;
  • ewaluacja programu szkoleniowego, prowadząca do ciągłego doskonalenia programów i dostosowywania szkoleń do zmieniających się potrzeb organizacji i otoczenia.

“Rozwój kompetencji przyszłości dopasowanych do oczekiwań rynku pracy i pracodawców” realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Priorytet 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, Typ projektu Rozwój oferty uczelni w zakresie uczenia się dorosłych, z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uprzejmie informujemy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej) lub Instytucji Pośredniczącej (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON” lub Kartą praw podstawowych „KPP”.

Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON lub KPP mogą być przekazywane poprzez:

pocztę tradycyjną – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa lub skrzynkę nadawczą e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Instytucji Pośredniczącej: /MIR/SkrytkaESP lub /NCBiR/SkrytkaESP.

Przestrzeganie zasad równościowych odbywa się na wszystkich etapach wdrażania projektu, w tym w szczególności w odniesieniu do uczestników projektów. Informujemy o możliwości zapoznania się z materiałami dotyczącymi przestrzegania zasad horyzontalnych, w tym m.in. zasady równości szans płci, obowiązujących w projektach współfinansowanych w ramach perspektywy finansowej UE na lata 2021- 2027 dostępnymi na stronie internetowej Przestrzeganie zasad równościowych – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (rozwojspoleczny.gov.pl).

Szanowni Państwo,

Przed przystąpieniem do rekrutacji w projekcie “Rozwój kompetencji przyszłości dopasowanych do oczekiwań rynku pracy i pracodawców” prosimy o zapoznanie się z Regulaminem (do pobrania poniżej)

Następnie prośba o pobranie i wypełnienie Formularza Rekrutacyjnego wraz z Załącznikami:

Formularz Rekrutacyjny i dołączone do niego Załączniki prosimy podpisać własnoręcznie i przesłać jako jeden plik poprzez link:
(W przypadku wystąpienia problemów technicznych komplet dokumentów można przesłać drogą mailową na adres:  rkp.projekt@wsb.edu.pl)

Ilość miejsc na dane szkolenie jest ograniczona.

Ocenie podlegać będą tylko kompletnie wypełnione zgłoszenia.

Po zakończeniu procesu rekrutacji, zostaną Państwo powiadomieni o jej wynikach drogą mailową.

Aktualnie prowadzona jest rekrutacja na szkolenia:

1. Szkolenie Narzędzia nowoczesnego managera

Szkolenie (27h) planowane jest w dniach: 8,9 i 11.04.2025, w trybie stacjonarnym pod adresem ul. Zygmunta Cieplaka 1C, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

Prowadzący: dr Edyta Nowak-Żółty – doktor nauk humanistycznych, dyplomowany coach, tutor akademicki, trener rozwoju osobistego i konsultant w obszarze edukacji. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: przywództwa, komunikacji międzyludzkiej, asertywności, negocjacji, zarządzania sobą w czasie, budowania zespołów, obsługi klienta, zarządzania coachingowego, savoir vivru w biznesie i urzędzie. Pasjonatka psychologii uczenia się, kształcenia i neurodydaktyki.

2. Szkolenie Techniki sprzedaży

Szkolenie (36 h) planowane jest w dniach: 15-18.04.2025, w trybie stacjonarnym pod adresem ul. Zygmunta Cieplaka 1C, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

Prowadzący: dr Piotr Krowicki – autor rozprawy doktorskiej „Zaangażowanie klienta w proces tworzenia wartości centrum handlowego”. Posiada wieloletnie doświadczenie w marketingu centrów handlowych. Wykładowca akademicki przedmiotów związanych z marketingiem oraz budowaniem strategii marketingowej. Analityk i doradca w zakresie marketingu centrów handlowych.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że daty szkoleń mogą ulec zmianie. W przypadku niniejszej sytuacji zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani o tym fakcie.

Barbara Kuśnierz – Specjalista ds. rekrutacji i analizy poziomu wiedzy
email: barbara.kusnierz@marr.pl
tel. 785 210 089

Anna Chruszcz – Specjalista ds. rekrutacji i analizy poziomu wiedzy
email: anna.chruszcz@marr.pl
tel. 604 190 189

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.