AI dla nauczycieli
- TERMIN: 19.02.2025 r.
- CZAS: 16:30 - 18:00
-
MIEJSCE: stacjonarnie w Krakowie: Biuro Współpracy Międzynarodowej WSB w Krakowie,
ul. Życzkowskiego 14 (studio eksperckie) oraz online (uczestnicy)
- ODBIORCY: nauczyciele, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, rodzice, pracodawcy oraz inni zainteresowani tematem
W ramach spotkania zostaną omówione m.in. takie tematy jak:
- personalizacja nauczania – uwzględnienie indywidualnych potrzeb i stylu uczenia się każdego ucznia
- wsparcie dla nauczycieli – automatyzacja niektórych zadań
- wspieranie edukacji online – AI może pomóc w prowadzeniu edukacji online
- rozwijanie umiejętności przyszłości – m.in programowanie i analiza danych
- zastąpienie nauczycieli przez AI (?)
- uzależnienie od technologii – uzależnienia od technologii i osłabienia zdolności uczniów do myślenia krytycznego
- niesamodzielna praca – coraz więcej prac pisemnych przygotowywanych jest przy wsparciu AI
Grzegorz Mroczek - moderator spotkania
Dyrektor szkoły, nauczyciel, polonista, historyk, doradca zawodowy. Od 2010 roku związany z krakowskimi szkołami. Z zamiłowania podróżnik, entuzjasta literatury faktu oraz dobrego filmu. W pracy zawodowej stawiający na naturalność, rozmowę i otwartość, która sprzyja rozwojowi wyobraźni. Poszukujący najbardziej efektywnych narzędzi i metod pracy z dzieckiem. Autor artykułów o współczesnej dydaktyce historii oraz twórca kanału na platformie Youtube Polonista w sieci.
Tomasz Siemek
Doktor, wykładowca akademicki, pasjonat nowoczesnych narzędzi i programów nauczania. Studia doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Absolwent Said Business School of Oxford. Całe życie związany z edukacją i kształceniem osób. Założyciel ABC Data Centrum Edukacyjne działające obecnie jako Cloudteam. Jeden z ojców narzędzia jakim jest Cloudla.bs, CloudMentor, CloudExam. Uzależniony od sportu i zdobywania nowych kompetencji w służbie komunikacji międzyludzkiej. Licencjonowany mediator i twórca pierwszych wytycznych dotyczących metodyki szkoleniowej dla takich firm jak Microsoft i Novell. Od 2018 roku osoba działająca z ramienia Amazon Web Services na polu popularyzacji technologii chmurowych.
Magdalena Król
Asystent badawczo-dydaktyczny na Wydziale Informatyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, lingwistka, fascynatka AI. Uczy o sztucznej inteligencji i etyce, przetwarzaniu języka naturalnego i trosce o dane.
Sławomir Kumka
Doświadczony profesjonalista o ponad 25-letnim doświadczeniu w branży informatycznej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku informatyka. Posiada tytuł Master of Business Administration (Executive MBA) zdobyty na Uniwersytecie Warwick w Birmingham (Wielka Brytania). Od 2010 r. pracuje w IBM, gdzie jest Dyrektorem Laboratorium Oprogramowania IBM w Krakowie oraz Globalnym Dyrektorem Generalnym ds. rozwoju oprogramowania jednego z flagowych produktów tej firmy. Jego pasją jest budowanie zespołów i dostarczanie rozwiązań, które usprawniają życie i pracę ludzi, a także edukacja – szczególnie wśród młodzieży.
Kamil Grzebień
Absolwent fizyki technicznej na AGH w Krakowie oraz informatyki ze specjalizacją data science na AWSB w Dąbrowie Górniczej. W czasie studiów inżynierskich związany z krakowskim Instytutem Fizyki Jądrowej PAN. Na co dzień pracuje komercyjnie w sektorze data science. Współpracuje z przedsiębiorstwami handlowo-produkcyjnymi, software house oraz audytowymi. Dydaktycznie związany z AWSB w Dąbrowie Górniczej. Naukowo zajmuje się zagadnieniami opartymi o dane satelitarne, środowisko naturalne oraz uczenie maszynowe.