ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
ePUAP: /marrsa/SkrytkaESP

Zadbaj o przyszłość!
Zacznij działać!

Konferencja:

HRLab – Zielona i zdalna
transformacja

10 czerwca 2021 r., godz. 10.00 - 13.15

Konferencja - podsumowanie

Czym jest „zielone” zarządzanie i jakie ma znaczenie dla rozwoju biznesu? W jaki sposób wykorzystać job crafting do wzmocnienia zaangażowania pracowników i ich satysfakcji z wykonywanych zadań?

To tylko niektóre z zagadnień poruszonych podczas konferencji „HR Lab – Zielona i zdalna transformacja”.  W wydarzeniu wzięli udział specjaliści i pasjonaci HRM z całej Polski. Zaproszeni eksperci koncentrowali się na kluczowych zagadnieniach związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim w aspekcie zrównoważonego rozwoju.

Omówione zostały m. in. kwestie dotyczące: „zielonego” zarządzania i jego wpływu na biznesowy sukces, samokreacji i modelowania pracy (job crafting) jako jednego z kluczowych elementów satysfakcji pracowniczej, czy budowania marki osobistej, a przez to również marki pracodawcy.

Uczestnicy rozmawiali także o zaletach, wadach i stereotypach w zarządzaniu zespołem wielopokoleniowym – w szczególności pokoleniem Z i Baby Boomers. Poruszone zostały tematy związane z innowacyjnością, robotyzacją oraz  cyfryzacją procesów HR.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, potwierdzonym wysoką frekwencją i aktywnością uczestników na czacie. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejne spotkanie z cyklu HRLab!

Patronat merytoryczny

Patronat honorowy

Patronat medialny

Program

10.00 – 10.10

Otwarcie konferencji
Barbara Bubula – Wiceprezes Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

I MODUŁ

10.10 – 10.25

Green HRM – zrównoważone zarządzanie personelem kluczem do ekologicznego sukcesu firmy
Prof. UŁ, dr hab. Bożena Ewa Matusiak – Uniwersytet Łódzki
dr Izabela Różańska-Bińczyk – Uniwersytet Łódzki
Prof. UŁ, dr hab. Marek Matejun – Uniwersytet Łódzki

10.25 – 10.40

Employee Value Proposition – jak zbudować silną markę pracodawcy?
Dominika Nawrocka – Brand Communication & CSR Manager w Capgemini Polska

10.40 – 10.55

Job crafting – rewolucja w podejściu do pracy
Agnieszka Łądka-Barańska – współwłaściciel Job Crafting Expert

10.55 – 11.10

Smart workplace jako element stymulujący innowacyjność i zaangażowanie zespołu
Michalina Sielewicz – dyrektor zarządzający EU w Smart Solutions Sp. z o. o.

11.10 – 11.20

Przerwa

II MODUŁ

11.20 – 11.35

Zrównoważona współpraca z pokoleniem Z
dr Anna Dolot – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

11.35 – 11.50

Work-life balance w modelu hybrydowym – jak odnaleźć równowagę, jak wspierać pracowników w modelu hybrydowym
Jolanta Wiewióra – dyrektor zarządzający HR i komunikacją w Banku Gospodarstwa Krajowego

11.50 – 12.05

Zarządzanie satysfakcją pracowniczą
Elżbieta Filipowicz – HR Biznes Partner w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

12.05 – 12.20

Wykorzystanie technologii (robotyzacji/cyfryzacji) sposobem na wzrost efektywności procesów
Nina Twardowska – Prezes Zarządu Impel Business Solutions Sp. z o. o.

12.20 – 12.35

Silver tsunami – jak efektywnie wykorzystać potencjał pracowników 55+
Maria Gierałt – HR Biznes Partner w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

12.35 – 12.50

Budowanie marki osobistej w nurcie zrównoważonego rozwoju
Anna Oszajca – trener autoprezentacji medialnej

12.50 – 13.05

Stylowa i odpowiedzialna moda nie tylko w miejscu pracy
Katarzyna Danowska – dyrektor ds. strategii i kreacji w Dress Code

13.05 – 13.15

Podsumowanie/ zakończenie

Prelegenci

Moderator:

Elżbieta Gałucha

HR Biznes Partner w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Doświadczony doradca biznesowy w zakresie poprawy komunikacji wewnętrznej, udrażniania procesów biznesowych oraz restrukturyzacji działań HR w przedsiębiorstwach. W ramach realizowanych projektów od wielu lat prowadzi wsparcie edukacyjne dla przedsiębiorców, wdraża skuteczne działania w zakresie współpracy międzypokoleniowej w firmach i odpowiada za opracowanie strategii i projektowanie działań CSR w małych i średnich przedsiębiorstwach. Absolwentka Społecznej Akademii Nauk (SWSPiZ), certyfikowany trener biznesu i Projekt Manager.

Katarzyna Danowska

Dyrektor ds. strategii i kreacji w rodzinnej firmie Dress Code zajmującej się projektowaniem, produkcją i dystrybucją strojów firmowych, odzieży służbowej i ochronnej dla pracowników pod zarejestrowaną marką „Dress code”. Dostarczamy także indywidualnie projektowaną odzież reklamową i stroje promocyjne. Wielokrotnie nagradzana, doświadczona projektantka i stylistka („Doskonałość Mody” miesięcznika Twój Styl, „Projektant Roku”), ekspert w zakresie opracowywania biznesowego wizerunku w ramach służbowego dress code.  Zaprojektowała stroje służbowe i ubrania firmowe dla wielu znaczących klientów z branży usług bankowych, ubezpieczeniowych, medycznych i transportowych. Przygotowała koncepcję nowej odzieży służbowej wraz z dokumentacją techniczno- technologiczną wraz ze Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia dla – między innymi – pracowników Poczty Polskiej, PKP Intercity, Urzędu Transportu Kolejowego, Tramwajów Warszawskich, SKM Warszawa, MZK Opole, Banku Santander Consumer, mBanku i wielu innych.  Prowadzi szkolenia/warsztaty i wykłady z zakresu wizerunku służbowego i biznesowej etykiety. Jest autorką bloga o zasadach i aspektach dress code – dresscode.pl. Jest miłośniczką i propagatorką idei slow fashion, autorką wielu artykułów z zakresu ekologii w modzie, społecznej odpowiedzialności biznesu w przemyśle odzieżowym a także licznych stylizacji i ciekawostek modowych na firmowym fanpage facebook.pl/dresscodepl

dr Anna Dolot

Trener biznesu z piętnastoletnim doświadczeniem, adiunkt na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, ekspert HR w Grupie ATERIMA, wykładowca Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na studiach MBA. Specjalizuje się w zarządzaniu pracownikami, rekrutacji i selekcji, ocenianiu, motywowaniu oraz ich rozwoju, zarządzaniu różnorodnością. Szkoli również w obszarach związanych z osobistą efektywnością (m.in. zarządzanie sobą w czasie, prezentacje i publiczne wystąpienia). Przeprowadziła ponad 400 dni szkoleniowych. Wiedzę i doświadczenie czerpie zarówno z praktyki, jak i z samodzielnie prowadzonych badań naukowych. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a w 2017 roku uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych w obszarze rozwoju kompetencji pracowniczych. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, rozdziałów w monografiach oraz książki dotyczącej rozwoju kompetencji pracowników. Uczestniczka międzynarodowych programów edukacyjnych (m.in. z Uniwersytetem w Wiedniu i Lizbonie).

Elżbieta Filipowicz

HR Biznes Partner w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego HR BP z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie i aktywnym wdrażaniu narzędzi zarządzania personelem w przedsiębiorstwach, m.in. w zakresie usprawniania i ewaluacji funkcjonujących systemów motywacyjnych z wykorzystaniem zarówno narzędzi finansowych, jak i pozafinansowych, diagnozowaniu efektywności systemów ocen, pod kątem ich przydatności oraz komplementarności z funkcjonującymi systemami (motywacyjnym, szkoleniowym), usprawnianiu procesów komunikacji zarówno pod względem efektywności, jak i jakości, z uwzględnieniem aspektów psychologii społecznej, psychologii konfliktu, socjologii. Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Zarządzania, Zarządzanie Kadrami Przedsiębiorstwa. Ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in. „Certyfikowany kurs HR Biznes Partnera”, „Coaching według standardów ICG”, „Prince2R Foundation Certificate in Project Management”, „Prince2R Practitioner Certificate in Project Management”.

Maria Gierałt

HR Biznes Partner w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego współpracujący z małymi i średnimi przedsiębiorcami. Wdraża rozwiązania z obszaru CSR i zrównoważonego rozwoju, tworzy strategie CSR oraz strategie zarządzania wiekiem. Ma 20-letnie doświadczenie we współpracy z organizacjami w zakresie budowanie skutecznych zespołów, zarządzania zmianą, podnoszenia efektywności osobistej i biznesowej oraz usprawniania komunikacji. Ukończyła studia podyplomowe Employer Branding (AGH), językoznawstwo stosowane (UJ), jest certyfikowanym HR Biznes Partnerem, trenerem (Międzynarodowy Certyfikat – BTEC Professional Certificate, Edexcel) i coachem (Coach Certificate, Erickson College International).

Agnieszka Łądka-Barańska

Ekspertka Job Crafting, Konsultantka HR, współzałożycielka Job Crafting Polska. Psycholog organizacji i pracy, badaczka, doktorantka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi badania naukowe w obszarze pozytywnej psychologii pracy w tym: zaangażowania i zachowań proaktywnych. Jest dyplomowanym trenerem i coachem biznesu. Posiada certyfikat metody coachingu grupowego Action Learning. Opracowywała i realizowała programy rozwojowe dla międzynarodowych organizacji, pełniła role Asesora w projektach Development Center. Wiedzę naukową i wieloletnie doświadczenie HR-owe, wykorzystuje realizując projekty rozwojowe evidence-based. Projektuje pozytywne interwencje psychologiczne dla biznesu i edukacji ukierunkowane na wzrost m.in. poziomu zaangażowania, poczucia odpowiedzialności i dobrostanu w pracy. Zajmuje się propagowaniem w Polsce nowej metody budowania zaangażowania i poczucia sensu pracy – Job Crafting. Autorka publikacji naukowych z obszaru zachowań proaktywnych i postrzegania własnej pracy. Razem z Malwiną Puchalską-Kamińską napisała pierwszą w Polsce książkę o Job Craftingu, opartą o badania i skierowaną do praktyków biznesu “Job Crafting – nowa metoda budowania poczucia sensu i zaangażowania”.

Dr hab. inż. Marek Matejun, prof UŁ 

Jest doktorem habilitowanym w naukach o zarządzaniu (2016). Zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jego zainteresowania badawcze obejmują przedsiębiorczość, współczesne koncepcje zarządzania oraz metodologię badań w naukach o zarządzaniu. Zajmuje się również zagadnieniami społecznej odpowiedzialności biznesu, innowacjami ekologicznymi oraz nowymi trendami w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest autorem lub współautorem ponad 170 publikacji naukowych. Brał udział w wielu projektach badawczych, jak również w stażach naukowych na uczelniach w Finlandii (2019), Chinach (2017), Wielkiej Brytanii (2016) oraz Belgii (2013). Pełni rolę redaktora w takich czasopismach, jak: University Scientific Notes (Ukraina), World Journal of Management (Australia) oraz PEOPLE: International Journal of Social Sciences (Indie). Jest także przewodniczącym Social Science & Humanities Research Association (Indie) oraz członkiem Academy of Management (USA) i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Aktualnie jest członkiem zespołu badawczego projektu “Dobre praktyki zielonego zarządzania zasobami ludzkimi (GHRM) w przedsiębiorstwach: doświadczenia międzynarodowe” realizowanego w ramach konkursu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza na Uniwersytecie Łódzkim. Więcej informacji na: www.matejun.pl

Dr hab. Bożena Ewa Matusiak, prof. UŁ

Jest doktorem habilitowanym w naukach o zarządzaniu (2016). Zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Informatyki jest kierownikiem Zakładu analizy danych i systemów inteligentnych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jej zainteresowania dotyczą głównie problematyki zrównoważonego rozwoju, energetyki odnawialnej i prosumenckiej, zarządzania elastycznym popytem oraz rozwoju inteligentnych miast, rozwoju smart grids i systemów inteligentnych, a także Green HRM. Jest autorką lub współautorką ponad 120 publikacji naukowych. Brała udział w wielu projektach badawczych, w tym m.in. w projekcie e-balance (2013-2017), który dotyczył implementacji modelu innowacyjnego systemu bilansowania zapotrzebowania na energię elektryczną w inteligentnym sąsiedztwie. Jest też kierownikiem Centrum Studiów Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Zarządzania UŁ. Aktualnie jest członkiem zespołu badawczego projektu “Dobre praktyki zielonego zarządzania zasobami ludzkimi (GHRM) w przedsiębiorstwach: doświadczenia międzynarodowe” realizowanego w ramach konkursu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza na Uniwersytecie Łódzkim.

Dominika Nawrocka

Brand Communication & CSR Manager w Capgemini Polska. Od ponad 15 lat zajmuje się szeroko rozumianym marketingiem, PR, social media i employer brandingiem. Z Capgemini związana od 2012 gdzie obecnie kieruje działem Brand Communication & CSR, odpowidzialnym za całość działań, które mają wpływ na wizerunek pracodawcy w Polsce. Tworzy i koordynuje wdrażanie strategii działań w obszarach employer branding, wewnętrznej komunikacji, social media, public relations oraz CSR.

Anna Oszajca

Trener autoprezentacji medialnej i mentor holistycznego podejścia do tworzenia marki osobistej. Założycielka Akademii Medialnej – przestrzeni ludzi nowych mediów, która kształci i rozwija mentalność w kreowaniu wizerunku w mediach społecznościowych. Anna nadaje markom osobowość medialną. Pokazuje jak wydobyć swój indywidualny charakter, kreować osobowość, tworzyć wartościowe treści i występować publicznie, żeby inni chcieli to oglądać – a następnie współpracować biznesowo właśnie z Tobą. Jej misja to zmieniać osoby w osobowości medialne i robi to w autorskich metodach nauczania. Twórca szkoleń “Kamera, Akcja! Autoprezentacja Medialna”, „Marka Osobista Marką Sukcesu” „Jak wyzwolić w sobie kreatywność”, „LinkedIn New Connect”, „Indywidualnie o marce”, „Interaktywna marka”. Jeśli czujesz, że Twój biznes potrzebuje medialnego boosta, a Ty sam masz dość obaw i ograniczeń, które dławią Cię, gdy masz się zaprezentować światu – Anna, jest tym człowiekiem, który pomoże przejść Ci medialną transformację i ze swobodą wyrazić siebie, wykorzystując marketing online w swoim biznesie. Więcej o Annie przeczytasz: akademiamedialna.com; linkedin.com/in/annaoszajca/

Dr Izabela Różańska-Bińczyk

Jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jest badaczem, wykładowcą i konsultantem w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Aktualny obszar jej zainteresowań badawczych to głównie: Green HRM (zielone zarządzanie zasobami ludzkimi), zrównoważony rozwój oraz najnowsze trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest też członkiem Rady Programowej Centrum Studiów Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Zarządzania UŁ oraz opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Personalni. Aktualnie pełni funkcję kierownika projektu “Dobre praktyki zielonego zarządzania zasobami ludzkimi (GHRM) w przedsiębiorstwach: doświadczenia międzynarodowe” realizowanego w ramach konkursu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza na Uniwersytecie Łódzkim. Więcej informacji na: www.izabelarozanska.com.pl

Michalina Sielewicz

Michalina Sielewicz, Dyrektor Europejski w Smart Solutions Recruitment Ltd, członek zarządu spólek Smart Solutions Polska, Smart Solutions Rumunia i Smart Solutions Holandia. Absolwentka The Huddersfield University na kierunku International Businesss i Wolverhampton University na kierunku Master of Business Administration MBA.Karierę zawodową rozpoczęła w 2010 roku jako administrator procesów rekrutacyjnych w Right Direction Recruitment Ltd Leeds, UK. Przez ostatnie 9 lat związana z liderem branży, brytyjską agencja rekrutacyjną Smart Solutions Recruitment. Od 2018 roku odpowiada za wprowadzanie marki na rynki europejskie w ramach ekspansji trans-granicznej. Obecnie zarządza operacjami w Rumuni, Holandii i Polsce, z planami ekspansji na rynek portugalski w pierwszym kwartale 2021 r. Po 12-letniej emigracji na Wyspach Brytyjskich, od stycznia 2020 r. mieszka w Warszawie, nadzorujac rozwoj warszawskiego biura Smart Solutions Polska.

Nina Twardowska

Prezes zarządu Impel Business Solutions Sp. z o.o. Od kilku lat sprawnie transformuje technologicznie i procesowo zarządzaną spółkę oraz zaraża tą zmianą inne podmioty w Grupie Impel. Zafascynowana ludźmi i filozofią lean, zakochana w robotach i ich nieograniczonych możliwościach, propagatorka zarządzania procesowego. Niezłomna optymistka ze szczerym uśmiechem i faktorem zmiany w genach. Przeszła przez wszystkie szczeble kariery zawodowej rozwijając kompetencje menedżerskie i mentoringowe.

Jolanta Wiewióra

Dyrektor zarządzająca Pionem HR i Komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego. Zanim dołączyła do BGK przez ostatnie 10 lat pracowała w Banku Zachodnim WBK. Najpierw jako HR biznes partner, a następnie dyrektor HR współtworzyła strategię zarządzania zasobami ludzkimi i pracowała nad jej sukcesywną implementacją. W Banku Gospodarstwa Krajowego, jako dyrektor odpowiedzialny za Pion HR i Komunikacji była odpowiedzialna za transformację kulturową banku, a obecnie za kontynuację tych działań zgodnych z nową strategią BGK i wspierającymi ją strategiami HR oraz Komunikacji i Marketingu. W swojej karierze współpracowała zarówno z jednostkami sprzedaży, jak i wsparcia. Pierwsze szlify merytoryczne i menedżerskie zdobywała w międzynarodowych strukturach Coca-Cola Company. Z wykształcenia jest prawnikiem. Jest też certyfikowanym trenerem oraz diagnostą MBTI – złożonej metody badawczej określającej profile osobowości. Jej największą pasją jest praca z ludźmi. Od wielu lat angażuje się w projekty wolontariackie – między innymi przez kilka lat, jako członek Rady Fundacji banku BZWBK. Od prawie 20 lat działa społecznie w Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z Nami”, które zajmuje się integracją dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi.
Skip to content