ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
ePUAP: /marrsa/SkrytkaESP

„Ważne Sprawy Małopolskich Przedsiębiorców” – to nowy cykl spotkań organizowanych przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego SA. Na warsztat bierzemy biznesową codzienność firm: procedury i wymogi prawne, problemy finansowe, konkurencyjność rynku, kształtowanie kompetencji, motywacje, strategie działania, nowe możliwości rozwoju… Profesjonalnie i praktycznie – stawiamy na konkretne rozwiązania usprawniające działania. Wszystko po to, by małopolskie firmy z powodzeniem wyprzedzały rynkową konkurencję.

Konferencja – „E-commerce, e-pieniądz i kryptowaluty”

Według raportu portalu marketingowego Interaktywnie.com pt. „E-commerce’2019”  Polska znajduje się na 13. miejscu w rankingu  najszybciej rozwijających się  rynków e-commerce na świecie. Do roku 2022  jego wartość wzrośnie w naszym kraju o 6 mld dol. Przewiduje się,  że w 2019 roku Polacy zrobią zakupy za pośrednictwem internetu za 50 mld zł.  E-commerce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się kanałów sprzedażowych. Zakupy w sieci stały się bardzo popularne także i u nas. O tym, że są wygodne, dają większe możliwości wyboru i pozwalają zaoszczędzić trochę czasu,  przekonywać nikogo nie trzeba.

E-Commerce to szansa na sukces także dla małopolskich przedsiębiorców. O  e-konsumenta trzeba zawalczyć, bo dojrzałość rynku sprawia, że klienci stają się coraz bardziej wymagający i w naturalny sposób dokonuje się  weryfikacja rynku. Firmy, które inwestują  w swój rozwój osiągają sukces. My chcemy Wam w tym pomóc  organizując konferencje: „e-commerce, e-pieniądz i kryptowaluty”, Rozmawiać będziemy  o trendach i prognozach rozwoju rynku e-commerce, zasadach funkcjonowania e – pieniądza, fenomenie  kryptowalut, a  wszystko po to, aby budować przewagę konkurencyjną małopolskich firm  aktywnie działających w przestrzeni cyfrowej.

Zapraszamy!


Adresaci:
Konferencja adresowana jest do małopolskich przedsiębiorców zarówno tych, którzy prowadzą działalność głównie w przestrzeni cyfrowej jak również tych, którzy widząc konkretne korzyści dla własnej konkurencyjności chcą w tę sferę wchodzić głębiej. Odbiorcami  naszej konferencji są więc zarówno przedsiębiorcy jak też instytucje otoczenia biznesu, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości w regionie.

Miejsce konferencji:
Muzeum Lotnictwa Polskiego
31-864 Kraków
al. Jana Pawła II 39


Regulamin Konferencji “E-commerce, e-pieniądz i kryptowaluty”: pobierz


PROGRAM KONFERENCJI

8.30 – 9.10

Rejestracja

9.10 – 9.30

Otwarcie konferencji
Małgorzata Popławska – Prezes Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

9.30 – 9.50

Działania firm w przestrzeni cyfrowej – wprowadzenie
Łukasz Wędel – ekspert z branży IT, założyciel privateparty.online

Moduł I: Pieniądz elektroniczny

9.50 – 10.15

E – Pieniądz – czyli co?
Maciej Józefowicz – Head of PR & Communication, Billon

10.15 – 10.35

Rozwój rynku e – pieniądza, a bezpieczeństwo obrotu
Emil Radziszewski Dyrektor – Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

10.35 – 11.30

Przerwa kawowa
możliwość skorzystania z konsultacji E- ekspertów obecnych na konferencji

Moduł II: e-commerce w działalności przedsiębiorstwa

11.30- 11.50

Rozwiązania e-commerce w działalności eksportowej przedsiębiorstw – studium przypadku.
Jak w pół roku od zera zbudowałem firmę wartą 3.5 miliona złotych?
Maciej Drzewiecki – przedsiębiorca, ekspert e-commerce

11.50 – 12.10

Kompetencje niezbędne do pracy w e-commerce
Bernard Szatkowski – doradca biznesowy, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

Moduł III: Kryptowaluty – kompendium wiedzy

12.10 – 12.30

Kryptowaluta bez tajemnic
Łukasz Wędel – ekspert z branży IT, założyciel twitterwatcher.com

12.30 – 12.55

Kryptowaluta na rynku
Ireneusz Pukin – Prezes Zarządu Coinquista SA

12.55 – 13.20

Status prawny i obrót kryptowalutą a podatki
Łukasz Wieczorek
– Partner w Kancelarii Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Podczas konferencji w przestrzeni wystawienniczej, działał będzie: Mobilny Punkt Rejestracji, w którym pracownicy Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA przedstawią projekty:

  • Małopolskie Bony Rozwojowe,
  • Akademia Menadżera MŚP,
  • Bony Sukcesu.

z których przedsiębiorcy z Małopolski mogą uzyskać dofinansowanie do szkoleń, doradztwa oraz egzaminów. Pomogą również dokonać rejestracji w projekcie Małopolskie Bony Rozwojowe.

 

W sali kinowej Muzeum w czasie konferencji odbędzie się warsztat „Rozwiązania e-commerce w działalności eksportowej przedsiębiorstw”

UCZESTNICTWO W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNE

Maciej Józefowicz

Head of PR & Communication, Billon

Maciej jako szef komunikacji grupy Billon dzieli się wyjątkową technologią Billona ze światem. Pisze, mówi i edukuje o zmianach, jakie rozproszony rejestr i technologie blockchain przynoszą firmom i zwykłym ludziom oraz obala mity, jakie powstały wokół tych pojęć. Ma ponad 10 lat doświadczenia w prowadzeniu niekonwencjonalnego marketingu i PR, nastawionego na maksymalne wyniki przy minimalnym budżecie. Wcześniej pracował w firmach IT, mediach i administracji publicznej, m.in. w redakcjach “Wprost” i “Newsweeka” oraz w biurze rzecznika prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Emil Radziszewski

P.o. Dyrektora Departamentu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i Instytucji Płatniczych w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Absolwent WPiA UW (1999 r.), wieloletni pracownik nadzoru bankowego, specjalizujący się w prawie bankowym publicznym i regulacjach dotyczących usług płatniczych i pieniądza elektronicznego. Kierował wydziałem zajmującym się licencjonowaniem działalności bankowej, obecnie kieruje departamentem zajmującym się m. in. licencjonowaniem i nadzorem bieżącym nad niebankowymi dostawcami usług płatniczych.

Publikacje:
„Chińskie czy europejskie? Nowe podmioty na rynku bankowym w Polsce”, Parkiet, 21.03.2012 r.
„Bank jako instytucja zaufania publicznego. Gwarancje prawne i instytucjonalne”, Komisja Nadzoru Finansowego, Warszawa, 2013
„Banki, SKOK-i, fundusze inwestycyjne, instytucje pożyczkowe, instytucje płatnicze. Do kogo po usługę finansową?”, w: „Senior w świecie finansów”, Komisja Nadzoru Finansowego, Warszawa, 2015

Ireneusz Pukin

Prezes zarządu Coinquista S.A.

Doradca z 9 letnią praktyką w najlepszych instytucjach finansowych. Sprzedawca, menadżer sprzedaży, przedsiębiorca, trener. Fan nowych technologii i wykorzystania ich w branży finansowej. Aktualnie skupiony na rozwoju Coinquisty – platformy umożliwiającej handel, przechowywanie, wysyłanie i płatności kryptowalutami.

linkedin.com/in/ireneuszpukin
coinquista.com

Łukasz Wędel

Założyciel privateparty.online oraz twitterwatcher.com

Ponad piętnaście lat doświadczenia w branży IT – od programisty do dyrektora. W tym od ponad dziesięciu lat zarządza projektami oraz firmami technologicznymi – od “startupowego szaleństwa” do przynoszących zyski firm zorganizowanych wg najlepszych standardów. Specjalizuje się w zespołach zdalnych, zwinnych metodykach zarządzania oraz usprawnianiu komunikacji w działach IT. Uważny obserwator i uczestnik rynku kryptowalut od ponad czterech lat.

linkedin.com/in/lukaszwedel
privateparty.online
twitterwatcher.com

Łukasz Wieczorek

Partner w Kancelarii Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Radca prawny posiadający wieloletnie doświadczenie w obsłudze klientów z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa gospodarczego i handlowego, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawa ochrony konkurencji i konsumentów. W Kancelarii koordynuje  sprawy o charakterze międzynarodowym (International Desk), w szczególności z zakresu prawa własności intelektualnej (analiza, redakcja i negocjowanie kontraktów w sektorze IT z kontrahentami z USA, Europy i Azji), a także sprawy dotyczące lokalizacji biznesu w Polsce przez podmioty zagraniczne oraz sprawy założenia biznesu za granicą przez podmioty krajowe. W toku swojej aktywności zawodowej stale obsługuje wszystkich uczestników sektora IT, począwszy od zamawiających rozwiązania IT, po startupy i dostawców IT notowanych na giełdzie papierów wartościowych.

Jego artykuły są regularnie publikowane w czasopismach i gazetach branżowych („Rzeczpospolita”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Monitor Przemysłu” itd. Wygłosił również liczne przemówienia i prezentacje podczas warsztatów, szkoleń, konferencji i seminariów (organizowanych m.in. przez Brytyjsko-Polską Izbę Handlu, Gigacon, Pure Conferences). W ostatnim czasie przeprowadził szkolenie „Umowy w sektorze IT” dla Gazety Prawnej.

W 2018 roku za jeden z projektów, nad którymi pracował, kancelaria otrzymała nagrodę za „wyjątkowy kunszt prawniczy przy obsługiwaniu transakcji” w najbardziej prestiżowym rankingu prawnym „Rzeczypospolitej” – profesjonalnej gazety codziennej. Przedmiotem zwycięskiej transakcji było wdrożenie i utrzymanie dużego projektu informatycznego dla Citibank w 16 jurysdykcjach Europy i Azji.

koniecznywierzbicki.pl

Maciej Drzewiecki

Przedsiębiorca, e-commerce expert, inwestor, współwłaściciel SPA pod Karpaczem. Uwielbia e-commerce, social media i nowe technologie! Pracował zarówno po stronie Klienta, jak i agencji interaktywnej. Zbudował od zera jedną z największych firm szkoleniowo-wdrożeniowych w Polsce, specjalizującą się w Ochronie Danych Osobowych – kuznia-kadr.pl. Tylko od marca 2018 roku pozyskał przez internet ponad 1500 Klientów (w 95% Klientów biznesowych), bez udziału handlowców, spotkań, niekończących się telefonów i ogromnego zespołu. Wszystko dzięki e-commerce.

Bernard Szatkowski

Doradca biznesowy  w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.

Specjalista w dziedzinie handlu międzynarodowego, entuzjasta i orędownik nowych technologii. Kierował sprzedażą i marketingiem oraz szkolił zespoły sprzedażowe w kraju i za granicą (IT, FMCG, Consumer electronics). Współtwórca i Dyrektor Zarządzający pierwszego w Polsce paneuropejskiego oddziału w branży produkcji komponentów komputerowych jednego z liderów rynku. Absolwent studiów doktoranckich Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, naukowo związany z zagadnieniami rewolucji informacyjnej.

„Zgodnie z wolą wszystkich Prelegentów konferencji zamieszczamy prezentacje i zachęcamy do skorzystania z nich. Jeżeli macie Państwo szczegółowe pytania czy wątpliwości proponujemy bezpośredni kontakt z Prelegentem.”

  • Łukasz Wędel– Działania firm w przestrzeni cyfrowej: pobierz

  • Maciej Józefowicz – E-pieniądz: pobierz

  • Emil Radziszewski – Rozwój rynku e-pieniądza a bezpieczeństwo obrotu: pobierz

  • Maciej Drzewiecki – Jak w pół roku od zera zbudowałem firmę wartą 3.5 miliona złotych: pobierz

  • Bernard Szatkowski – kompetencje e-commerce: pobierz

  • Łukasz Wędel – Kryptowaluty: pobierz

  • Ireneusz Pukin – Kryptowaluta na rynku: pobierz

  • Łukasz Wieczorek – Status prawny i obrót kryptowalutą a podatki: pobierz

Strefa B2B 

Konferencje „Ważne Sprawy Małopolskich Przedsiębiorców” – przestrzeń spotkań małopolskich przedsiębiorców, menadżerów, firm szkoleniowo-doradczych i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu w regionie. Doskonała okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów.

Zapraszamy do współpracy firmy zainteresowane prezentacją oferty podczas konferencji, a także do organizacji spotkań biznesowych w strefie B2B.

Patronat Honorowy:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego


Partnerzy Konferencji:

Enterprise Europe Network

Sieć Enterprise Europe Network to europejska sieć oferująca małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, wspomagające ich potencjał i zdolności innowacyjne oraz aktywność na międzynarodowych rynkach. Ośrodek Enterprise Europe Network działa przy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska.

Zobacz więcej na:
transfer.edu.pl
een.net.pl

Małopolskie Bony Rozwojowe

Projekt Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – umożliwiający finansowanie usług rozwojowych dla małopolskich przedsiębiorców oraz ich kadr.

Zobacz więcej na:
mbon.pl

Skip to content