ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
+48 12 617 66 00
ADE: AE:PL-64041-35441-JIEVR-35

Przemysł kreatywny i sektor kultury zajmują szczególną pozycję w Europie, ponieważ są jednocześnie kluczowymi czynnikami zrównoważonego wzrostu i tworzenia miejsc pracy, ważnymi czynnikami kreatywności i innowacji dla innych sektorów, a także znaczącymi czynnikami przyczyniającymi się do  społecznego i kulturalnego zrównoważenia. Niemniej jednak niewielkie rozmiary firm w tym sektorze, poważne skutki kryzysu gospodarczego i pandemii oraz brak przedsiębiorczego nastawienia sprawiają, że CCSI są podatne na szybko zmieniające się otoczenie na rynku gospodarczym, na którym ich wartość nie jest wystarczająco doceniana. Dlatego CCSI potrzebują wskazówek i wsparcia, ukierunkowanego budowania potencjału, możliwości nawiązywania kontaktów i synergii oraz zachęt finansowych.

Projekt „Sektory i branże kultury i kreatywności na rzecz współpracy, konkurencyjności, zrównoważonego rozwoju i innowacji – CCSI4CCSI” łączy 8 partnerów z 5 różnych regionów europejskich, aby ułatwić potrójną transformację (zieloną, cyfrową, społeczną) dla i z sektorami i branżami kultury i kreatywności (CCSI) na poziomie regionalnym i międzyregionalnym. Celem projektu jest wspieranie podmiotów sektora kultury i branż kreatywnych (CCSI) w zakresie rozwoju, transformacji i innowacji poprzez:

  • Ułatwienie potrójnej transformacji (zielonej, cyfrowej, społecznej) dla sektora kultury i branż kreatywnych na poziomie regionalnym i międzyregionalnym.
  • Promowanie synergii w ramach regionalnego ekosystemu i oddziaływanie sektora kultury i branż kreatywnych z innymi sektorami inteligentnych specjalizacji.
  • Uruchomienie projektów opartych na społeczności lokalnej w celu wspólnego rozwiązywania lokalnych wyzwań społecznych

Okres realizacji: 01.04 2024 – 30.06.2028

Partnerzy:

  1. Region of Central Macedonia – Grecja  (Lider Projektu)
  2. Business and Cultural Development Centre – Grecja
  3. ENTER Koprivnica – Chorwacja
  4. City of Koprivnica – Chorwacja
  5. Business Kolding – Dania
  6. Designregio Kortrijk – Belgia
  7. City of Kortrijk – Belgia
  8. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego – Polska

Link do strony projektu: https://www.interregeurope.eu/ccsi4ccsi

Sierpień 2024

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat projektu CCSI4CCSi umieszczonym w sierpniowym wydaniu regionalnych wiadomości gospodarczych „BinM”:

Czerwiec 2024

Za nami pierwsze spotkanie w gronie Lokalnej Grupy Interesariuszy – podmiotów, które przyjęły nasze zaproszenie do włączenia się na poziomie Małopolski w realizację projektu CCSI4CCSI. Wśród instytucji, które potwierdziły swoje zainteresowanie projektem znalazły się: Małopolski Instytut Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakowskie Szkoły Artystyczne, SP Cleantech Cluster, Wydział Form Przemysłowych krakowskiej ASP, Wytwórnia Kraków Makerspace, Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa, Fundacja Polish Heritage, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, inicjatywa Grupa Robocza, Zespół ds. Zarządzania Inteligentnymi Specjalizacjami – Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki UMWM, Krakowski Park Technologiczny, firma Institute of Virtual Reality oraz Wydział Zamiejscowy WSB w Krakowie.

Kwiecień 2024

W piątek 26 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie inaugurujące projekt CCSI4CCSI, rozpoczęliśmy tym samym działania zmierzające do wypracowania wspólnych rozwiązań z których skorzystać może przemysł kreatywny. Chociaż spotkanie miało formę onlinową, to pozwoliło bliżej się poznać, każdy partner miał okazję przedstawić swoją organizację i członków zespołu projektowego. Podczas spotkania, przedstawiono ogólną ideę projektu, wyjaśniając cele i planowane do osiągnięcia rezultaty. Podzielono się również ważnymi kwestiami organizacyjnymi, takimi jak zarządzanie projektem i jego finansami, a następnie przedstawiono szczegółowy plan pracy i komunikacji.

Pod koniec partnerzy projektu CCSI4CCSI uzgodnili kolejne kroki i zaplanowali kolejne spotkania, w tym pierwsze, osobiste spotkanie w Krakowie we wrześniu.

Anna Zych
email: anna.zych@marr.pl
tel. 785 059 075

Jacek Adamczyk
email: jacek.adamczyk@marr.pl
tel. 602 575 517

Skip to content